Środa, 26 Czerwiec 2019
Sauny prywatne

a) Smart sauna
Sauna, której nie potrzebuje własnych czterech ścian: SMARTSAUNA®. Co się tyczy rozmiarów, SMARTSAUNA® jest najmniejszą z oferowanych przez nas kabin, lecz swoją zgodnością z duchem czasu dowodzi wielkości. Dzięki prostocie montażu we własnym zakresie, zamontowanemu wyposażeniu technicznemu oraz – w saunach o wielkości do 2 x 1,4 m – wygodnemu przyłączeniu do gniazda wtyczkowe, można ją w każdym pomieszczeniu ustawić w dwie-trzy godziny, a w razie przeprowadzki – równie łatwo zapakować i zabrać ze sobą. Jest to rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą preferują oszczędność na wysokim poziomie, nie zamierzając rezygnować z doskonałej obróbki, szykownych kształtów i ambitnej techniki.
SMARTSAUNA® przekonuje atrakcyjnością okładziny swojego wnętrza, zarówno w przypadku kabiny ze skandynawskiego świerku, jak i kabiny na podczerwień zbudowanej z jasnej osiny. Przekonuje i tym, że jej techniczne wyposażenie daje Ci możliwość wyboru pomiędzy klasyczną sauną, łagodnym głębokim ciepłem podczerwieni albo jednym i drugim razem.
Na życzenie jest nawet PIEC SOFTCLIMA umożliwiający różne formy kąpieli. Tym samym możesz też skorzystać z zalet innowacyjnego systemu INFRACLIMA, będącego połączeniem techniki podczerwieni z funkcją tworzenia pary, które oferuje jedynie KLAFS. Przy tak wielu możliwościach, już sam wybór przyprawi Cię o porządne poty.

b) Sauna Home
Swoją stabilną konstrukcją i harmonijnym zaprojektowaniem ściąga na siebie wszystkie spojrzenia, będąc przy tym jedną z najkorzystniejszych na rynku saun opatrzonych atestem instytutu RAL. Poza wysoką jakością, urzeka pierwszorzędnym wyposażeniem standardowym oraz szeroką gamą akcesoriów, których montażu osoby posiadające zdolności manualne mogą też podjąć się same. 
Jeśli dobrze rozejrzeć się we wnętrzu sauny HOME, jako pierwsza rzuca się w oczy wysokogatunkowa okładzina, w całości utrzymana w skandynawskim świerku, a na życzenie dostępna też z drewna jodły Hemlock – wszystko po to, aby stworzyć szczególnie przyjemny klimat kąpieli. Ergonomicznie uformowane oparcia pod plecy, zaokrąglone listwy oraz lampa saunowa LUMA schlebiają oku. Szerokie powierzchnie do leżenia i zagłówki już na pierwszy rzut oka obiecują komfort.
Tego, że opatrzony atestem VDE piec saunowy PLURIS wyposażony w osłony z litego drewna dysponuje szczególnie dużym wypełnieniem kamieniami, których wprawdzie nie widać, ale daje się to odczuć. Bardzo prosto elektronicznie regulowany za pomocą przyrządu sterowniczego 16028, zawsze gwarantuje optymalny klimat w saunie. Jeszcze przyjemniej może być tylko wtedy, gdy sprawisz sobie dodatkowe wyposażenie w postaci SANARIUM z SaunaPur® albo piec SOFTCLIMA.

c) Sauna Premium
W przypadku sauny KLAFS PREMIUM, słowo „premium“ oznacza nie tylko szczególnie wysoką jakość kabiny saunowej, lecz również indywidualność poczucia stylu, prezentowaną przez jej właściciela.
 Pierwszorzędne wyposażenie standardowe z ergonomicznie uformowanymi zagłówkami i oparciami pod plecy, blendami pomiędzy leżankami oraz taboretem służącym wygodzie wchodzenia na leżanki, można jeszcze udoskonalać, wybrawszy opcjonalny pakiet projektowy, obejmujący dwuspadkowy dach, specjalne narożne listwy, wyrazisty uchwyt drzwiowy oraz lampy OLYMP. Absolutnie oryginalne jest połączenie sauny PREMIUM z naszym SANARIUM z SaunaPur®, dostępnym także jako system do podgrzewania ławek o nazwie BONATHERM.
 Swoją niezwykłą zdolność adaptacji, sauna KLAFS PREMIUM unaocznia nam już z zewnątrz. Wszystko jedno, czy montaż nastąpi na rzucie 4-kątnym czy 5-kątnym bądź okrągłym, we wnęce, pod pochyleniem dachu czy też w piwnicy – dla każdego pomieszczenia znajdzie się stosowna wielkość. Dzięki dużemu wyborowi okładzin zewnętrznych, możesz dostosować całość wyglądu sauny do swojego osobistego gustu. A dzięki mnogości dostępnych na życzenie dodatkowych elementów możesz tej saunie nadać jeszcze więcej indywidualności. 

d) Sauna Lounge
Aby zbudować saunę, która sprosta najwyższym aspiracjom, w przypadku sauny LOUNGE szczególny nacisk położyliśmy na jak najwyższą jakość aranżacji wewnętrznej i zewnętrznej. Dzięki udanemu połączeniu elegancji i rozsądku, powstała sauna, która ma pokazać Ci, jak piękne może być pocenie. Aby jednak sprawić, że LOUNGE będzie czymś nieporównywalnym, zachęcamy Cię do sięgnięcia – zgodnie z własnym gustem – do niektórych z licznych przydatnych dodatków. Na przykład, możesz doposażyć tę kabinę między innymi w SANARIUM z SaunaPur® albo w przyrząd sterowniczy TOUCHCONTROL.
 Aby uczynić pójście do sauny LOUNGE niezapomnianym przeżyciem dla każdego, włożyliśmy w nią cały nasz rzemieślniczy kunszt, tworząc na przykład innowacyjne ławy, oferujące szczególnie wiele miejsca także na średniej płaszczyźnie. Ergonomiczny kształt sprawia, że ławy te są niezwykle wygodne. Ponadto istnieje szeroki wachlarz dodatkowych elementów wyposażenia, jak np. oświetlenie za oparciami pod plecy, niczym czarodziejską różdżką wprowadzające do kabiny nowy nastrój.
 Przy tworzeniu zewnętrznej aranżacji sauny LOUNGE potrzebne będzie Twoje zaangażowanie. Dokonaj wyboru spośród różnych drzwi i okien i zaaranżuj według własnego gustu sięgającą do wysokości pomieszczenia okładzinę zewnętrzną: jednolite panele z jodły Hemlock albo klasyczne odeskowanie drewniane, świerk naturalny albo lazurowany na biało, kompletnie w ciemnym drewnie Wenge albo cała w bieli, ze szklanymi diagonalnymi frontami i bez ram – wiele jest możliwych decyzji.
 Wewnątrz decydować nie musisz: tu dominują klarowne kształty, prosta elegancja i perfekcyjna obróbka. Inspirowane filozofią Zen wnętrze z wieloma interesującymi innowacjami: ławami, które sprawiają wrażenie, jak gdyby unosiły się w powietrzu, oparciami pod plecy, przyciętymi w narożniku na skos. Awangardowe zagłówki, składające się z jednego kawałka drewna kształtowego. Zrównoważona atmosferę wspiera komfort nowoczesnej techniki.

e) Sauna Sight
Z zewnątrz uwagę zwraca przede wszystkim to, że wszystko składa się z jednego tylko rodzaju drewna. Przy bliższych oględzinach, na każdym centymetrze kwadratowym dają się rozpoznać niewielkie różnice: Drewno karelskiego świerku o żywym rysunku słojów daje oku spore urozmaicenie, a cała kabina sprawia wrażenie szczególnej autentyczności. Dzięki jednorodnemu usłojeniu tego nordyckiego drzewa iglastego oraz jego ogromnej wytrzymałości, świetnie nadaje się ono na materiał do budowy saun. Stanowi to gwarancję, że ta solidnie skonstruowana kabina będzie Ci służyć dziesiątki lat.
Wnętrze sauny KLAFS SIGHT umiejętnie nawiązuje do wrażenia, jakie sprawia ona z zewnątrz: Zwarty kształt oparć pod plecy i zagłówków, wyraźne odgraniczenie sufitu poprzez stylowe listwy krawędziowe oraz przytulne światło lampy saunowej LUMA emanują poczucie przebywania w autentycznej saunie. I niezależnie od tego, czy wybierzesz plan 4-kątny czy 5-kątny, zastąpisz drewniane drzwi sauny szklanymi, czy też dodasz ładne akcesoria – zasadnicze wrażenie jednolitości zawsze pozostanie.
Charakteryzujący się elegancją kształtów piec saunowy PLURIS tworzy łagodnie promieniujące ciepło, a jego wypełnienie w postaci 30 kg kamieni oliwinu pozwala na intensywne polewania. Wraz z przyrządem sterowniczym 16028 oraz systemem wentylacyjnym KLAFS, posiadające atest VDE wyposażenie techniczne sprawia, że kąpiel staje się źródłem długotrwałej przyjemności. SANARIUM z SaunaPur® to kolejna okazja do rozszerzenia skali przeżyć w saunie.

f) Sauna Empire
Przestronność i klarowna estetyka to od samego początku nieodłączne atrybuty sauny KLAFS EMPIRE. Aby stała się ona centralnym punktem Twojego programu relaksacyjnego, na dobrą sprawę musisz jedynie zadecydować, gdzie ma stanąć. Dostępna jest we wszelkich możliwych rozmiarach i zarysach, a nasi eksperci zamontują ją w każdym praktycznie pomieszczeniu. W całości utrzymana w kształtnym, wolnym od sęków drewnie kanadyjskiej jodły Hemlock, wygląda ona niezwykle szlachetnie. Lecz i wówczas, gdy wybierzesz model wyłącznie w karelskim świerku – posiądziesz saunę, w pełni odpowiadającą Twoim idealnym wyobrażeniom.
W jej harmonijnym wyglądzie frapują delikatne szczegóły, na przykład szczeblinowe okna czy też stopniowany fryz sufitu. Aby pod względem estetyki i komfortu nie pozostawić miejsca dla niespełnionych życzeń, także wnętrze sauny EMPIRE oferuje coś szczególnego, mianowicie przyjemnie prezentujący się dwuspadkowy dach oraz narożne kolumny, wykonane na ucios leżaki saunowe i atrakcyjne lampy.
W postaci pieca saunowego PLURIS czy też naszego pieca MAJUS, inteligentnego urządzenia sterowniczego 16029 (oba z atestem VDE) oraz systemu wentylacyjnego CIRCOTHERM, oferuje ona również pod kątem techniki wszystko, czego dusza zapragnie. A dodatkowe elementy wyposażenia, jak choćby SANARIUM z SaunaPur® czy SANO2, które to urządzenia zapewniają optymalne zaopatrzenie w tlen, sprawiają, że kąpiel w saunie staje się niezwykle oryginalnym i zdrowym przeżyciem.

g) Sauny twórcze
Pójście do sauny daje poczucie obcowania z dziewiczością nordyckiej przyrody, a także przytulności. Lecz i pełnej artyzmu nowoczesności zabraknąć tu nie musi. Nasze kreacje saunowe zawdzięczają swoją znakomitą aranżację ideom projektantów z kręgu Heinricha Hensslera i Martina Schultheissa, którzy za tworzone przez siebie projekty zgromadzili wiele wyróżnień. No i oczywiście okoliczności, że wybierając saunę możesz oczekiwać nie tylko najwyższej jakości, lecz również stylowego wyglądu.

PROTEO niezmiennie przypomina, jak piękne może być pójście do sauny. Dzięki szklanym drzwiom i dużemu oknu już z zewnątrz domyślisz się, jaka przyjemność oczekuje Cię we wnętrzu, np. urządzony w naturalnym kamieniu kącik z dużym piecem MAJUS albo też ekstraszerokie ławy, jednolite aż do oparć pod plecy. Dzięki temu oraz klarownej mowie kształtów, znalazła się na kartach różnych publikacji traktujących o wzorach użytkowych. Twój kreatywny przyczynek polega na tym, że dokonasz wyboru spośród wielu dostępnych okładzin zewnętrznych.
Jak wszystkie nasze kreacje saunowe, także REFUGIO daje się dostosować do wielu sytuacji montażowych. Mimo to, pod niektórymi względami wykracza ona poza zwykłe ramy. Szczególnie uderza estetyczna aranżacja zewnętrzna w postaci paneli wykonanych w klonowego forniru. Łukowate szklane okno, wyrazisty uchwyt drzwiowy oraz praktyczne regały to kolejne nadzwyczajne elementy wzornicze, wywierające trwałe wrażenie, czyniąc ponadczasowy design stałym punktem permanentnej radości płynącej z kąpieli w saunie.

Szczególnym wyróżnikiem kreacji VENTANO jest jej prosta elegancja. Okładzina zewnętrzna wykonana z amerykańskiego orzecha oraz wysunięty obszar drzwi z całoszklanym kącikiem podkreślają powściągliwy design. Dzięki panelom z jodły Hemlock na ścianach i suficie, także we wnętrzu panuje odpowiednia klarowność form, co szczególnie uwypukla też zalety pieca MAJUS. Także szerokie, ergonomicznie ukształtowane ławy sauny LOUNGE kuszą, by się na nich rozkosznie wyciągnąć.
Model CLASSICO w szczególny sposób uwydatnia zalety saun KLAFS, łącząc przyjemny klimat kąpieli z naturalną atmosferą. Aranżacja części zewnętrznej wykonana w szlachetnym drewnie Hemlock wraz z wysuniętym obszarem drzwi, podkreślają jej elegancję. Sprytne detale, jak choćby zintegrowane szafki służące np. do przechowywania przyrządu sterowniczego dodatkowo sprawiają, że pod względem ekonomii wykorzystania przestrzeni jest to prawdziwy cud. Jest ona też udanym przykładem na to, w jak prosty sposób nasze produkty łączą komfortową praktyczność z estetyką wyglądu.

Wszystkie oferowane przez nas kreacje saunowe harmonijne wpisują się w pomieszczenie. W przypadku kreacji CHARISMA, której ilustracja znajduje się też powyżej, poszliśmy jeszcze o jeden krok dalej, integrując jednocześnie obszar prysznicowy. Nie zajmując nadmiernie wiele miejsca, stanowi ona wielkie wzbogacenie dla swojego otoczenia. Przy doborze okładziny zewnętrznej możesz wybrać spośród różnych fornirów, ujawniając przy tym swój najbardziej indywidualny gust.