Środa, 26 Czerwiec 2019
Łaźnia z kąpielami w mule

Łaźnia błotna to łaźnia parowa ze sterowanym, periodycznym dopływem pary, w której użytkownik sam naciera się mułami. Pomieszczenie ma zwykle bogate, orientalne wyposażenie z ceramiką ręczną, kolumnami i indywidualnymi siedziskami.

Przebieg czynności:
po wzięciu natrysku użytkownik naciera się dostarczonymi mułami; do twarzy, na dekolt i do ciała przewidziane są różne rodzaje mułu, o odmiennym kolorze i ziarnistości.

Pobyt w łaźni trwa 20 minut, a para dostarczana jest w regularnych odstępach czasu, dzięki czemu muł pozostaje elastyczny. W tym czasie muł rozcierany jest na ciele. Do mycia rąk służą umieszczone przy siedziskach krany.

Na zakończenie na użytkownika siąpi delikatny, letni deszczyk, obmywając go z naniesionych na skórę mułów. Zapowiedzią ciepłego deszczyku jest zmiana światła. Dzięki po części sorpcyjnym właściwościom mułów ze skóry wyciągane są substancje szkodliwe i zanieczyszczenia. Efekt oczyszczania przygotowuje skórę optymalnie do wchłaniania substancji odżywczych wzgl. pielęgnacyjnych (jak np. olejki pielęgnacyjne, czy też bodylotion Klafsa). Łaźnia z kąpielami w mule wymaga wielu zabiegów usługowych (instruowanie użytkowników, oczyszczanie łaźni, przygotowywanie mułów).