Środa, 26 Czerwiec 2019
Strefa schładzania
Baseniki
Więcej…
 
Lodowe źródło
napełniane jest rozdrobnionym lodem przez maszynę wytwarzającą lód. Lód wyrzucany jest z rury ze stali szlachetnej, albo z uformowanego ręcznie elementu ceramicznego, jak np. głowa niedźwiedzia polarnego. Cieszy się coraz większym wzięciem do chłodzenia po pobycie w saunie. Lodowe źródło nierzadko umieszczane jest w grocie polodowcowej albo w iglo.
Więcej…
 
Prysznic


To piękna niespodzianka, gdy krążenie nabiera obrotów – PRYSZNIC.

Tak samo istotne jak regenerujący skwar w saunie jest to, aby po wyjściu z niej zażyć orzeźwienia płynącego z chłodnego prysznica. Bowiem szybkie ochładzanie nie tylko działa ożywczo, lecz także sprawia, że rozszerzone naczynia krwionośne znów się zwężają. A zdrowe i przyjemne uczucie, ogarniające ciało podczas przebywania w saunie, pozostanie w nim aż do następnej kąpieli. Co się zaś tyczy kształtów i wykonania, to bogactwo wariantów prawie nie zna tu granic, sięgając od klasycznego kształtu rotundy po elegancką formę spirali, od szlachetnej mozaiki szklanej po wysokogatunkowe płytki. Płynną kontynuację stanowią też różnorodne kształty natrysków.

Więcej…
 
Śnieżna kabina

ze względu na niskie temperatury konieczne do sztucznego naśnieżania, pomieszczenie to nadaje się szczególnie do ochładzania dróg oddechowych po pobycie w saunie.

Więcej…